Povrchová úprava

Hladké panely

Hladká povrchová úprava hladká u sklovláknobetonových dílců vychází z všeobecných požadavků na tzv. pohledový beton – povrch lícové strany by měl být prost kaveren, vizuálně i hmatem hladký, nesourodost barevného odstínu v ploše je povolena. Těchto požadavků je ve výrobě dosaženo při aplikaci první tzv. pohledové vrstvy do forem bez přidání skleněného vlákna.

hladka

Vymývané panely

Pro vymývané panely je typický hrubý povrch imitující strukturu pískovce, který vznikne rozrušením pohledové strany výsledného prvku do hloubky 1 mm.

vymyvane

Otiskové matrice RECKLI

Zajímavou alternativu k standardním povrchům nabízí zhotovení panelů se strukturou dle použitých otiskových matric od německé společnosti RECKLI. Paleta matric zahrnuje 250 standardních designů v různých stupních opakované použitelnosti.

reckli

Otiskové matrice Graphic concrete

Pro zhotovení fasád s originálním grafickým motivem dle vlastního návrhu jsou k dispozici matrice od finské společnosti Graphic concrete s aplikovaným zpomalovačem tuhnutí. Požadovaný vzor vznikne prolínáním hladkých oblastí a míst, z nichž vystupuje jemné kamenivo.

grafic conc

 

grafic conc-obr