FASÁDY

Provětrávané fasády ze sklovláknobetonu DAKOBET zaujmou svým vzhledem každého, kdo si oblíbil jednoduchý minimalistický vzhled budov a ocení vysokou kvalitu a trvanlivost zhotoveného díla. Do souhrnu vlastností důležitých pro zhotovení takového díla neodmyslitelně patří odolnost proti mechanickému poškození (prokopnutí, rozbití) a vysoká životnost. Dílce DAKOBET si své fyzikálně-mechanické vlastnosti uchovávají za normálních podmínek venkovního prostředí po dobu nejméně 50 let.

Oproti klasickým fasádám s kontaktním zateplením zůstává u provětrávané fasády mezi vnějším obkladem a obvodovou zdí, případně vloženou tepelnou izolací, vzduchová mezera. Díky ní je u těchto fasád umožněno neustálé odvětrávání povrchu stěn.

Předností výrobků ze sklovláknobetonu DAKOBET je výrazně nižší hmotnost ve srovnání s konkurenčními produkty. Díky použití matric lze docílit širokého spektra různých povrchů a struktur. Další velkou výhodou je variabilita prvků – kromě klasických obkladových desek jsme schopni zhotovit panely s plnými rohy, prostorové dílce nebo tvarově složitější architektonické prvky a designové solitéry.

Povrchová úprava

Sklovláknobetonové dílce z řady DAKOBET vyrábíme ve dvou základních variantách povrchových úprav – standardem jsou hladké panely, variantou jsou výrobky s vymývaným povrchem. Díky možnosti probarvovat materiál ve hmotě jsme schopni na požadavek zákazníka vytvořit zcela individuální barevné provedení výsledných prvků. Dílce před expedicí na stavbu opatřujeme hydrofobními nátěry, které zvyšují jejich odolnost vůči přírodním vlivům.

Více informací o povrchové úpravě

Rozměry

Desky jsou zhotovovány na míru dle požadavků zákazníka. Maximální rozměry panelů nejsou výrobou limitovány. Vzhledem k ruční manipulaci při montáži doporučujeme dílce s plochou do 6 m2.

Kotvení

Fasádní desky DAKOBET je možné montovat na podkladní hliníkové rošty a to třemi možnými způsoby:

Skryté – mechanické

Jde o oblíbený způsob kotvení, při kterém není pohledová část fasádního obkladu opticky narušena viditelnými spoji.

Mechanické kotvení je založeno na technologii využívající systému skrytých závěsů a závrtných kotev osazených do rubové strany fasádního panelu. Dílec se následně připevní na vodorovnou část nosného roštu, prostřednictvím rektifikačních šroubů se upraví jeho poloha na fasádě. V poslední fázi se obklad zajistí proti posunutí.

Konstrukční detaily ke stažení ZDE.

Skryté – lepení

Alternativou ke skrytému kotvení mechanickému je lepení. Firma SIKA CZ vyvinula systém lepení fasádních desek SikaTack Panel, který je vhodný pro vytváření provětrávaných fasádních konstrukcí v exteriéru i interiéru. Postup při montáži musí být v souladu s předpisy dodavatele lepidla, proto doporučujeme vlastní montáž nejprve konzultovat s výrobcem nebo s naším technickým oddělením. SikaTack Panel je pružné, jednokomponentní, vzdušnou vlhkostí vytvrzující speciální lepidlo na bázi polyuretanu s vysokou stabilitou nanášené pasty a povětrnostní odolností, pro lepení fasádních panelů a obkladových desek provětrávaných fasád.

Konstrukční detaily ke stažení ZDE.

Viditelné – nýtování

Mechanické kotvení, při kterém jsou desky uchyceny do hliníkové podkonstrukce pomocí šroubů a nýtů.

Konstrukční detaily ke stažení ZDE.

neviditelne-mechanicke  neviditelne-lepeni  viditelne - nyty

Dodavatelské informace

Cena - Stanovuje se individuálně podle opakovatelnosti, tvarové náročnosti a barevnosti poptávaných prvků

Dodací lhůta - Dle aktuálních výrobních kapacit. Ne však dříve než 28 dní od výroby. Důvodem je dodržení minimální doby zrání betonu.

Skladování - Dílce jsou skladovány v krytých prostorách výrobní haly

Formátování - Po vyzrání jsou dílce na požadované rozměry naformátovány pomocí formátovacího CNC stroje

Balení - Rovinné fasádní panely na paletách, tvarově rozličné dílce se přepravují volně ložené. Při větším množství jsou panely přepravovány v na míru zhotovených přepravních boxech