Květináče

Velkoobjemové květníky z materiálu DAKO-GRC se vyznačují nízkou hmotností, vysokou trvanlivostí a velkou škálou povrchových úprav, čímž splňují veškeré nejen estetické požadavky architektů a uživatelů.

Jsou využívány jako estetický prvek pro architektonické dotváření parků, zahrad a veřejných prostranství měst. Mohou sloužit též jako součást zábradlí u teras či balkónů.

Květníky vyrábíme přímo na míru tak, abychom splnili všechny požadavky našich zákazníků a to jak v tvarové tak i v povrchové úpravě.

Rozměry

Květináče jsou vyráběny na zakázku dle individuálních požadavků zákazníka, maximální rozměry se doporučují 1.500 x 600 x 700 mm, u čtvercových nádob pak 800 x 800 x 800 mm. Minimální tloušťka stěny a dna květníku činí 20 mm, lze ji samozřejmě upravit na základě požadavků odběratele.

Mimo obdélníkové či čtvercové květníky vyráběné přímo na míru nabízíme také typizované květináče Camellia a Oleander ve tvaru kuželové výseče, tyto se vyrábějí také v povrchové úpravě hladké nebo v imitaci pískovce.

 

kvetinac

 

 

Povrchová úprava

Nejčastěji se květníky vyrábějí ve dvou barevných odstínech, a to v barvě použitého cementu – šedého či bílého (výsledný materiál je vždy probarven ve hmotě). Na přání odběratele lze provést i probarvení květníků anorganickými pigmenty.

Manipulace

Ruční manipulace – pro květináče s celkovou hmotností do 120 kg. U vyšších hmotností je nutno do stěn zabudovat manipulační prostředky – kotvy.

Dodací lhůta

Dodací lhůta – dle dohody. Ideální doba od výroby po vyskladnění činí 5-6 týdnů. Tato lhůta je ovlivněna zráním betonu, které trvá 28 dní a aktuální vytížeností výroby v době objednávky.

Jak objednat

Nutné podklady a informace pro tvorbu cenové nabídky:

  • rozměry květníků – délka * šířka * výška
  • požadovaný odstín – standardně šedá, bílá, na objednání možnost probarvení materiálu ve hmotě prostřednictvím pigmentů
  • povrchová úprava korpusu – povrch hladký nebo vymývaný (imitace pískovce), popř. individuální domluva (matrice)

Zpracovaná cenová nabídka vždy obsahuje:

  • výrobní dokumentaci
  • výrobu forem
  • výrobu květníků v provedení dle použitého cementu, probarvených ve hmotě, povrch dle přání zákazníka, tloušťka stěn a dna 20 mm
  • hydroizolační stěrku uvnitř květníků
  • hydrofobizaci
  • vyfrézování odvodňovacích děr ve dně květníků

 

Reference - Květníky